spradŸ więcej
Aquick - Dostawca górskiej wody żródlanej
Mapa strony Poleć nas Kontakt
STREFA KLIENTA
Tu jesteś: strona głównaDystrybutory filtrująceSystem filtracji 3M
Szukaj:

System filtracji - filtry 

 

W urządzeniach wydzierżawianych przez firmę  zastosowany jest profesjonalny system filtracji renomowanej firmy .

Filtr 3M

Filtry AP2-G to filtry przeznaczone do dystrybutorów wody (POU) podłączanych do sieci wodociągowej. Wykorzystanie zaawansowanej technologii filtracji umożliwiło zmniejszenie gabarytów filtrów, dzięki czemu są one wygodniejsze i bardziej ekonomiczne w użyciu.

Filtry do wodny pitnej firmy zapewniają łatwość obsługi oraz wiodącą na rynku ochronę zarówno osób pijących wodę, jak i samego urządzenia.

Dystrybutory zasilane z sieci wodociągowej stanowią idealny i przyjazny dla środowiska sposób dostarczenia smacznej i czystej wody do picia. Najczęściej wykorzystywane są w biurach, fabrykach, warsztatach, poczekalniach i lokalach rozrywkowych.

Filtry AP2-G pozwalają na obniżenie kosztów serwisowania dystrybutorów oraz dają pewność dostarczenia konsumentowi wody najwyższej jakości.

 

Najwyższa jakość wody

Zastosowany w filtrze AP2-G blok węglowy najnowszej generacji zatrzymuje chlor, który powoduje nieprzyjemny smak i zapach wody. Filtr wychwytuje także śladowe ilości cząstek organicznych, które mogą odpowiadać za ziemisty lub chemiczny posmak wody.

Po przejściu przez filtr AP2-G woda jest krystalicznie czysta i smaczna.

Filtr ogranicza także niebezpieczeństwo wystąpienia w wodzie cyst Cryptospridium i Giardia, które mogą być bardzo szkodliwe dla zdrowia człowieka.

Poziom filtracji (µ) Redukcja: Pojemność (litry)
Chlor Osady Cysty Ołów Kamień B, T, D*
0,5 4000

*Benzen, Toksafen, Dichlorobenzen

 

„Nowoczesne technologie zapewniają najwyższy standard filtracji wody”

 

Klienci, którzy użytkują urządzenia z zainstalowanymi filtrami AP2-G mogą mieć pewność, że dostarczana woda spełnia niezbędne kryteria i najwyższe standardy.

Zarówno urządzenia, jak i filtry wykonane są z materiałów przeznaczonych do kontaktu z żywnością. Filtry AP2-G są testowane na zgodność z NSF/ANSI standard 42 (chlor - smak i zapach) oraz 53 (cysty) i posiadają atest higieniczny PZH.

 

Wygoda i łatwość stosowania

Wymiana każdego filtra AP2-G przebiega szybko, czysto i sprawnie. Dzięki specjalnie zaprojektowanej obudowie oraz głowicy, w której montowany jest wkład filtracyjny, nie jest wymagane zamykanie dopływu wody, a wymiana odbywa się w standardzie sanitarnym (SQC – Sanitary Quick Change).

Osoba dokonująca wymiany nie ma bezpośredniego kontaktu z brudnym wnętrzem filtra. Wystarczy tylko ¼ obrotu, aby odkręcić i odłączyć zużyty wkład od głowicy, a następnie zamocować nowy. Nie są potrzebne żadne dodatkowe narzędzia. Ogranicza to do niezbędnego minimum czas potrzebny na serwisowanie urządzenia.

 

Zabezpieczenie urządzenia

Woda z sieci wodociągowej może zawierać cząstki stałe, osady i minerały (wapń, magnez), które mają niekorzystny wpływ na urządzenie. Osadzający się kamień może być przyczyną nie tylko przestojów i awarii urządzenia, ale także spadku mocy i zwiększonego poboru energii.

Zakres i system filtracji zastosowany we wkładach serii AP2-G pozwala na ochronę dystrybutora przed osadami i innymi cząsteczkami stałymi. Ogranicza też powstawanie kamienia.

Odpowiednio zabezpieczone urządzenie będzie pracować efektywnie, długo i bezawaryjnie. Jego obsługa może być ograniczona tylko do standardowych przeglądów i konserwacji oraz planowych wymian wkładów filtracyjnych.

 

Ekologia

Do wyprodukowania filtra AP2 użyto 53% mniej tworzyw sztucznych niż do innych filtrów. Filtry firmy wytwarzane są z materiałów zaakceptowanych przez NSF (National Sanitisation Foundation) i są poddawane recyklingowi.

To znaczne ograniczenie wykorzystania surowców naturalnych, większa troska o ochronę środowiska oraz mniejsze koszty utylizacji odpadów.

 

Dane techniczne
 Przepływ 2 litry/minuta
 Temperatura wody  4.4 – 38ºC
 Ciśnienie  1.72 – 8.61 bara
 Ciśnienie projektowane  8.61 bara w 38ºC
 Test na rozrywanie  34.45 bara
 Test hydrostatyczny  25.84 bara przez 15 minut
 Test impulsowy  0 – 10.34 bara przez 100000 cykli
 Przyłącza JG  1/4"projektowanie stron www Warszawa